Круглий стіл «Ритейл: виклики війни»

З метою обговорення актуальних питань функціонування ритейлу, забезпечення продовольчої безпеки України в умовах воєнного стану та пошуку шляхів подальшого розвитку роздрібної торгівлі у поствоєнний період, 20 квітня 2022 року на базі Державного торговельно-економічного університету відбувся круглий стіл  «Ритейл: виклики війни». 

Організаторами заходу виступили: Навчально-науковий центр бізнес-симуляції ДТЕУ; Кафедра економіки та фінансів підприємства (завідувач кафедри д-р. е. н., професор Ганна Блакита); Кафедра торговельного підприємництва та логістики (завідувач кафедри д-р. е. н., професор Наталія Ільченко); Асоціація рітейлерів України. 

З вітальним словом до учасників Круглого столу звернувся доктор економічних наук, професор, академік НАПН України, в.о. ректора ДТЕУ Анатолій Мазаракі. Він відзначив високу актуальність винесених для обговорення проблемних питань функціонування ритейлу у воєнний час та висловив надію, що пропозиції учасників Круглого столу будуть корисними при розробленні заходів щодо поствоєнного відновлення галузі на державному та місцевому рівнях. 

Модератором круглого столу виступила Оксана Трубей, к. е. н., доцент, директор навчально-наукового центру бізнес-симуляції ДТЕУ. 

До роботи круглого столу долучилися більше ніж 300 учасників. Серед них: представники торговельного бізнесу, викладачі, студенти, аспіранти ДТЕУ та його регіональних закладів освіти, Херсонського державного аграрного університету, Поліського національного університету.  Усі ті, кому не байдужа доля вітчизняного ритейлу та суміжних галузей економіки України. 

Обговорили актуальні проблеми українських ритейлерів в умовах війни (особливості трансформації логістичних ланцюгів постачання, функціонування offline та online форматів торгівлі, репутаційні ризики ритейлерів),  проблематику забезпечення продовольчої безпеки країни та можливі перспективи розвитку галузі. 

В якості спікерів виступили: 

 • Оксана Трубей, директор ННЦБС ДТЕУ, к. е. н., доцент кафедри економіки та фінансів підприємства; 
 • Марія Григорак, д-р. е. н., доцент, ст. наук. сп. Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України; 
 • Максим Карасенков, експерт в області логістики, провідний менеджер логістичної компанії KTL Ukraine; 
 • Олексій Зозуля, СЕО торговельної мережі «Фокстрот»; 
 • Іван Чивкін, директор з операцій та розвитку торговельної мережі «Антошка»;   
 • Марина Сергієнко, CEO мережі магазинів «КОЛО»; 
 • Жанна Єнікєєва, начальник відділу мерчандайзингу ПрАТ «Оболонь»; 
 • Андрій Хорошун, директор з маркетингу першого онлайн-супермаркету «Goodex»;    
 • Марина Бондарчук, к.е.н., заступник директора ТОВ «Сахара»; 
 • Ірина Височин, д-р. е. н., професор кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ; 
 • Людмила Харсун, к.е.н., доцент кафедри торговельного підприємництва та логістики ДТЕУ; 
 • Ольга Фреюк, PhD, ст. викл. кафедри торговельного підприємництва та логістики ДТЕУ. 

Учасники заходу почули єдність думок в оцінках науковців і практиків, що є індикатором необхідності подальшої співпраці бізнесу та освіти в напрямку подолання наслідків війни не лише в галузі торгівлі, а й в країні в цілому. 

Дякуємо усім учасникам, сподіваємося на нові формати та можливості конструктивної роботи! 

З вірою у перемогу! 

Доповіді доступні за посиланням.